Grat qe lypin burra

Category : Grat qe lypin burra

Njohje me vajza dhe djem nga e gjithe shqiperia! Grat Shqiptare Kerkojn Burra eshte nje webfaqe e cila ju mundeson lidhjen mes shqiptareve anembane botes ne nje vend.

Kjo webfaqe u krijua nga kerkimi i vazhdueshem per Grat Shqiptare Kerkojn BurraNjohje onlineBiseda dhe argetim pa fund. Gjithashtu dhe nga kerkimi i vazhdueshem i shqiptareve per nje piktakim mes tyre dhe biseda te lira! Shoqeria eshte nje komunitet shqipetaresh online. Cdo dite na vizitojne rreth persona nga te gjitha moshat.

Cobra 63890 admin password

Marrin pjese per te bere shoqe e shoke te rinj, duke u argetuar sebashku dhe pse jo per te gjetur shpirtin binjak. Njohje Interesante!. Deshiron dhe ti te marresh pjese ne komunitetin tone?

Eshte shum e thjeshte! Nuk kerkohet asnje rregjistrim dhe eshte gjithcka falas! Mjafton vetem te zgjedhesh nje pseudonim ose emrin tend, dhe te futesh ne kanalin tone. Gjithashtu mund te perdoresh dhe Kameren! Cfare pret? Hyr Tani dhe Chato me ne!

Gratë që kërkojnë burra në Evropë

Shoqeria Chat ju mundeson nje lundrim dhe nje eksperienc te paimagjinueshme ne Komunikim sidhe ne Argetim! Hyr Radio Netedy Forumi Radio. Ndihme Forumi. Pse Grat Shqiptare Kerkojn Burra? Chat me telefon Shoqeria Chat ju mundeson nje lundrim dhe nje eksperienc te paimagjinueshme ne Komunikim sidhe ne Argetim!Ish martuar sapo mbaroi universitetin.

Ndoshta, i saji. Me siguri, i saji. Pas pak u largua edhe i shoqi.

Better call saul season 4 episode 8 online

Muret nuk i merrte dot. Se nuk ia lejonte arsimimi dhe as emancipimi. I ka ikur edhe mosha tani. Ka grua, ka edhe burre. Ose me sakte, ka gra, kishte sic na kane thene edhe burra. Pse e para fiton status sigurie me burre? Se kete mendim e kam hasur edhe me femra qe kane te ardhura, madje edhe kur jane tape ate punen e burrit mendojne. Albana eshte nje grua me jo shume fat ne jete, me dilemat e te gjitheve, me pergjegjesine e femijeve dhe me pasojat e nje zgjedhjeje qe do te duhet ta kishte pjekur tashme ne marrjen e nje vendimi.

Dhe ajo e avokatit eshte kot se tani cdo pasuri ne martese eshte e perbashket.

Kinco hmi example

Sa per ato ja lypi ai, ja kerkoi marangozi e hidrauliku, keto pastaj nuk besohen. Jo po e shikon nje taksixhi sa here del nga pallati. Dhe refrenin Grua pa burre e mbajne gjalle Grate, ato qe kane burre e qe i paskan zgjidhur te gjitha. E thene troc: Nje rast bardh e zi qe nuk mund te jete i pergjithshem. Dhe per rrjedhoje nje paraqitje acaruese, gati si prej elegjie femrash per nje drame te shpikur dhe dramatizuar po nga nje perceptim fatalist femeror.

Ti ndoshta nuk jeton ne Shqiperi. Po sa eshte shkruar me siper, edhe me keq, shume me keq, ndodh perdite ne Shqiperi.

Ifc1l

Per dreq edhe mua me duket sikur ato jane ne gjueti, libertariane etj. Ndersa akrobacira me avokate per te lene grate ne rruge ka sa te duash, sidomos ne kete fare shteti ku cdo gje falsifikohet.

Jetoj ne Shqiperi qekur kam lindur dhe keto gra pa burre i kam edhe te aferme. Shkojne ne pune, kthehen nga puna, kane femije, i cojne ne shkolle. U flasin pa perbuzje, une nuk i pyes asnjehere: he ca do besh? Njeriu lind vetem dhe vdes vetem. Kete sikur te kuptonin edhe grate pa burre, ose ato qe gjykojne kesi grash. Ky problem shkon pak me thelle dhe lidhet edhe me nje psikologji te rrenjosur nder shqiptare.

Se ne edhe sharjet i kemi te ndermjetesuara me Femren si subjekt dobesie permanente e nje vellai, e nje babai, e nje burri, apo e nje familjeje te tere. Po kjo eshte ne fakt dobesia e meshkujve shqiptare qe kaluan nga iliret tek arberit e me vone te Skenderbeu duke fshehur femrat ne kolibe. Se mund te pelqesh nje femer thjesht per ate qe sheh, e jo te shoqeruar me statusin e saj. As per faktin se ka kredi, apo ka tre femije.

Cfare lidhje kane keto xhanem me pelqimin? Ajo qe dua te them eshte qe ketu te gjithe kemi frike lirine qe na erdhi per shkak te kaosit kuptohet.

Dhe me shume frike e kane femrat qe rrotullohen e nga rrotullohen e prape arritje quajne qe u martuan. Ai rasti i Albanes qe jepet ne shkrim eshte nje rast, por nuk pranoj te jete ky realiteti.

Te pakten ne Tirane.B Kompania aliab cyber security eshte nje kompani lider ne boten e informatikes. B Sherbim masazhi relaksues ne shtepit tuaja. B Riparime lavatrice soba B Marketing plus ne jemi nje agjensi marketingu me zyra ne tirane qe operon ne shqiperi dhe me tej. B Kryejm transport automjetesh nga gjermania belgjika holllanda austria per ne shqiperi te interesuarit te kontaktojn ne kte nr tel: viber edhe wats up ose email: alb.

B Ofrojme instalime te specialiuara te kamerave cctv dhe aksesoreve.

Gratë që kërkojnë burra në Evropë

B Ne ditet e sotme social media ka nje fuqi te madhe kur behet fjal per biznesin tuaj. B Bej tema diplomash ne: it - bachelor dhe master marketing dhe business - bachelor dhe master shoqerohen nga prezantim power point email: ynnenu icloud. Grate kerkojne burra per martes Sherbime Profesionale transport mallrash gjermani shqiperi transport makinash nga gjermania ne shqiperi makina kanadeze ne shitje oshe fatura online lype loqken transport mallrash greqi shqiperi transport makinash nga belgjika fizioterapi ne shtepi kerkoj lidhje martesore lype loqken Identifikohu Regjistrohu!

grat qe lypin burra

Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim.

Vajza nga Shkodra: Martesa që më shkatërroi, burri s'besoi së isha e virgjër

Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 10 lexues 0 njoftime ne pritje. Sherbime-grate kerkojne burra per martes Grate kerkojne burra per martes Sherbime Profesionale transport mallrash gjermani shqiperi transport makinash nga gjermania ne shqiperi makina kanadeze ne shitje oshe fatura online lype loqken transport mallrash greqi shqiperi transport makinash nga belgjika fizioterapi ne shtepi kerkoj lidhje martesore lype loqken A keni ndonje gje per te shitur?

Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.Pershendetje Jam Turi 40vjec nga tirana,por me banim te perkoheshem ne Milano. Ne gjendje shume te mire ekonomike larg alkolit dhe duhanit.

Kerkoj nje vajz te thjesht. Per nje lidhje serioze me te. Mundsisht te jetonte ne gjermani pasi dhe vet jetoj ketu. Jame nje 49 vjecar jetoj ne franc do desha te njihesha me nje fermer te thjesht e siqert Kush e gjen veten ne kete mesazh esht e mirpritur Ju lutem a Sono una ragazza albanese sono in cerca per fare conoscenza con un uomo Italiano.

Solo italiani grazie Jam 30 vjec do Te doja Te njihesha Me nje vajze deri ne 26 vjeclidhje serjoze dmth. Jetoje jashte dhe jam shume mir ekonomikisht.

Burrat ta “lypin” me fjalë, por ja si e bëjnë gratë…

Jam nje djal nga durrsi 33 vjec. Jetoj ne Michigan amerik profesjon bojaxhi Kam 7 vjet me USA Kam 2 femij dhe jam ndare prej nje muaj jam 36 vjec Dua te iki nga amerik te gjej nji jwt Jam nga durrsi jetoj dhe punoj ne suedi jam 45 vjec kerkkj lidhje serjoze jetoj vetem kush esht e interesuar te me pergjigjet ne numrin wollcap.

Kosovar 35 vjeqar vij nga kosova jetoj dhe veproj ne gjermani kerkoj femer shqiptare per lidhje serioze Pershendetje jam vajze 28 vjc e ndare pa' fmije jetoj ne Itali, kerkoj nje persone per lidhje serjoze ,preferoj personi te jet pa' fmij.

Kerkoj te njoh nje mike serioze rreth 45 vjece me banim ne Tirane. Une jam Besniku nga Tr 57 vjec i punesuar i arsimuar,me ekonomi te mire Jam nje grua 47 vjecare e ndare, e shkolluar dhe e punesuar. Kerkoj te njifem me nje bashkemoshatar ne te njejtin standart, vetem raste ser Jam 30 vjec nga Kosova. Jam rrit dhe jetoj n Gjermani me Familjen. Jam natyre pozitive i komunikueshem i sjellshem i sinqert i shkolluar Jam nji djal.

Nuk kerkoj miss sepse s'jam as vete por, te jete e formuar.

grat qe lypin burra

Pershendetje vajza, kusha kq deshir te njihet ne kto dit karantinimi.Bajshum llaf edhe ajo n at koh ka qen 16 vjeqare dyt ni mosh jemi kan edhe jena dal dit per dit sa jam kan pushim 2 jav erdh dita mu kthy dulum krejt mir si qdo dit nejtum pak ma shum une kisha mu nis n 4 mengjes edhe ajo nejti me mu.

Kish rrejt n shpi se po bun te ni shoqe u ktheva qdo vit shkojsha 4 vjet kemi qen bashk un dojsha mu njoftu familjarisht ajo thejke prit edhe pak se njoftohmi ma mir un i theksha po boll mori 4 vjet ja njoftohmi ja ska sen jo ma pshtillke prit prit. Shum e kom dasht edhe e du hala zemra mdhem kur e menoj ata shum e kom. Dasht vazhdoj pram ta du kur mas 4 vite mtha na smujmi me. Sa jam kan une kha gurbet ajo ka dal me tietrin e tani mka blloku ska sen bre qe se ka pas qdo sen.

Qe ka dasht. Ja kom ble qdo sen. Po sish kan fati jem pej at herit skam pas ma lidhje kurr edhe smenoj me pas se shum e du.

grat qe lypin burra

Kaniher mdel gjumi 2 nates met te ajo mshkojn e jam i vetmi djal skam moter as vllasni veq me prind jetoj e shpesh kaj. Kur merzitna mshelna ndhom. Ka 1 dit sdal e kujtoj e qishty ju kisha than krejt djemve duni. Grat e juve e femrat se. Femrat jan xheneti i ksaj jete i pershendes krejt. Lexust e ksaj faqes edhe ata qe em ofendojn ska gajle gjith kush ka diqka njet qe i ndodh ama dikuj ma heret dikuj ma von mfalni se e zgata pak.

April 27, Histori Te Jetes.B Sherbim masazhi relaksues ne shtepit tuaja. B Jeni te interesuar per nje ekonomiste part time? B Kryejm transport automjetesh nga gjermania belgjika holllanda austria per ne shqiperi te interesuarit te kontaktojn ne kte nr tel: viber edhe wats up ose email: alb. B Kompania aliab cyber security eshte nje kompani lider ne boten e informatikes.

B Riparime lavatrice soba B Marketing plus ne jemi nje agjensi marketingu me zyra ne tirane qe operon ne shqiperi dhe me tej. B Ofrojme instalime te specialiuara te kamerave cctv dhe aksesoreve. B Instalime elektrike paisje elektroshtepiake lavatrice cdo lloj marke lavastovilje tharese rrobash soba elektrike citofone me kamera rregulloj cdo lloj paisje shtepijake ne vendin tend!

Grat kerkojn burra Sherbime Profesionale transport mallrash gjermani shqiperi transport makinash nga gjermania ne shqiperi makina kanadeze ne shitje oshe fatura online lype loqken transport mallrash greqi shqiperi transport makinash nga belgjika fizioterapi ne shtepi kerkoj lidhje martesore burre kerkon burr numer kontakti. Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian.

Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 3 lexues 2 njoftime ne pritje.

Dumbo betta fish for sale

Sherbime-grat kerkojn burra Grat kerkojn burra Sherbime Profesionale transport mallrash gjermani shqiperi transport makinash nga gjermania ne shqiperi makina kanadeze ne shitje oshe fatura online lype loqken transport mallrash greqi shqiperi transport makinash nga belgjika fizioterapi ne shtepi kerkoj lidhje martesore burre kerkon burr numer kontakti.

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.B Me tullumbace, copa dhe shume ndricim, zbukurojme te gjitha festat dhe ditelindjet e te dashurve tuaj.

B Japim foni bokse me qera mixer livebokse te ndryshmemikrofone. B Krijoje endrren tende me detajet me te specializuara, elementet me fantastike qe perqasim modernen ne tavolinat tradicionale B Ju mundesojme nje sherbim shume te mire ne raste festash kemi zbukurim te lokaleve,shtepivr,ballkoneve,kopshteve etj.

B Dita perfekte B Organizatore festash ,me ose pa eksperienc B Doni qe ditelindja ose fesa juaj te jete me e vecant dhe me pak e shpenzueshme agjensia jon ju mundeson nje feste dhe me nje kosto me te lire. B Rezervo dekorin e dasmes tende duke filluar nga 60, lek. Donkishotizmi ne ditet e sotme ese dhe organizime dasmash apo evente te ndryshme si ditelindje mbremje mature fejesa konferenca ose urime per martes ose sms urime per fejese fustane me qera per mbremje ne tirane kostume me qera per meshkuj tirane si te shkruajme nje ftese per ditelindje ftesa per ditelindje per femije modele fustanesh per gra te shendosha sa kushton nje fustane nuserie urime per fejes sms dekorime per dasma.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 0 lexues 0 njoftime ne pritje. Dekore per ditelindje, fejesa, pritje, dasma.

Beje te vecante diten tende te lindjes zgjidh cilesine zgjidh me te mi Zone Periferike Peshkopi B Ju mundesojme nje sherbim shume te mire ne raste festash kemi zbukurim te lokaleve,shtepivr,ballkoneve,kopshteve etj. Sherbime-donkishotizmi ne ditet e sotme ese Donkishotizmi ne ditet e sotme ese dhe organizime dasmash apo evente te ndryshme si ditelindje mbremje mature fejesa konferenca ose urime per martes ose sms urime per fejese fustane me qera per mbremje ne tirane kostume me qera per meshkuj tirane si te shkruajme nje ftese per ditelindje ftesa per ditelindje per femije modele fustanesh per gra te shendosha sa kushton nje fustane nuserie urime per fejes sms dekorime per dasma.

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.Comments

Mauzragore

28.02.2021 at 10:12 pm

Es nicht der Scherz!